Speciality

Samolepicí 3D speciality
Výroba plastických samolepek na zakázku

3D speciality

U 3D samolepek, tedy logoprintů, lze také vyrobit určité speciality a tím ještě více zvýraznit již tak atraktivní vzhled plastických nálepek. I když by se mohlo zdát, že možnosti jsou již vyčerpány, není tomu tak. Samolepky lze ještě více ozvláštnit speciálními úpravami a rozšiřují tak možnosti výroby plastických samolepek. Vzhledem k tomu, že se jedná o speciální techniky, nabízíme tyto možnosti pouze pro malosériovou výrobu.

3D samolepky s dvojitou vrstvou

3D samolepky s dvojitou vrstvou

Při aplikaci na chromové podklady nebo škrábaný hliník je možné použít tzv. dvojité vrstvy. Ve výsledném efektu to pak vypadá, že samolepka je prostorová a působí velmi plasticky. Jedná se o efekt tzv. plovoucí grafiky, kdy se na první 3D vrstvu aplikuje potisk a překryje se druhou vrstvou plastického povrchu, díky kterému vnímáme samolepky plasticky.

Samolepky s parciálním 3D efektem

Parciální 3D povrch - detail

Pomocí speciálního laku a na něm aplikovaném 3D povrchu lze vytvořit parciální 3D efekt – znamená to, že 3D povrch nemusí být nutně po celé ploše samolepky a lze jej aplikovat pouze na část. Díky této technologii ještě více zvýrazníte atraktivitu 3D etiket a dosáhnete zajímavých efektů na jedné ploše samolepky. Díky nestejnému objemu 3D povrchu navíc lze získat značně reliéfní 3D samolepky, které nikdo nepřehlédne.

Na obrázku je vidět užití této techniky, kdy z celé samolepky je zvýrazněna pomocí 3D povrchu část, kde tekutina stříká ze skleničky – na skleničku, led a okolí není aplikovaná 3D vrstva.

Micro 3D samolepky

Micro 3D samolepka

Plastické Micro 3D etikety jsou v podstatě i drobné detailní části grafiky, na které lze aplikovat 3D povrch. Na stránce PŘÍPRAVA DAT se sice dočtete, že grafika by neměla obsahovat drobné detaily a malé části, ale díky micro 3D technologii to možné je. Micro 3D etikety mohou být ve velikosti kolem 2 mm. Při užití micro 3D samolepek je však zapotřebí si uvědomit, že velmi malá samolepka nemá příliš velkou lepivou plochu na to, aby se na polepované ploše při mechanickém namáhání micro etikety dostatečně udržela. U této technologie hrozí odlepení od podkladu.


Zadat poptávku

Nevíte jak připravit data k výrobě 3D samolepek!

Návod na přípravu dat

Nejčastější dotazy:

Zákazníky nijak neomezujeme a v podstatě, když si to zákazník přeje a je ochoten to zaplatit, jsme schopni vyrobit i jeden kus 3D samolepky. Limitujícím faktorem je opravdu jenom cena - s menším počtem kusů stoupá jednotková cena 3D samolepek. Na veškeré poptávky vytváříme samostatné kalkulace, realizaci provádíme po schválení kalkulace a zaslání objednávky.

Základem každé 3D samolepky, tzv. logoprintu, je samolepící fólie o specifické životnosti lepidla. Zatímco pro interiérové aplikace se používají fólie o životnosti 3-5 let, pro exteriér je vhodné použít fólie s delší životností lepidla. Ačkoliv je běžným základem bílá PVC fólie, lze pro efekt používat chromové, karbonové nebo metalické materiály - zákazníkům se snažíme vždy vyjít vstříc. Papírová samolepka se jako podklad nikdy nevyužívá.

Samozřejmě. Ve většině případů se podkladová fólie potiskuje digitální technologií s vysokým rozlišení a UV stabilitou barev, avšak lze využít i jinou tiskovou techniku. Vše je závislé na počtu kusů, na délce životnosti etikety a tím tedy i na zvoleném materiálu.

Samozřejmě ano, rádi zpracujeme i vámi dodané samolepky. Nesmíte však zapomenout, že vše je důležité domluvit dopředu, a že dodané samolepky musejí mít přesné náležitosti a musí být na stejných arších. Pakliže si budete podklady tisknout sami, rádi se s vámi na přípravě domluvíme. Kontaktujte nás!

Samolepka je sice ohebná, avšak neměla by být umístěna na příliš tvarovaném povrchu a neměla by být dlouhodobě mechanicky namáhána. V případě nedodržení správné aplikace hrozí díky neustálému pnutí vrchního materiálu odlepení samolepky od podkladu, v horším případě může dojít i k prasknutí 3D povrchu a tím tedy i nevratnému poškození. Obecně také platí, že čím je samolepka starší, tím tvrdší je 3D povrch a samolepka je hůře tvarovatelná.

Dodáváme jak firemním tak koncovým zákazníkům - vlastně to příliš nerozlišujeme. Stejně tak nerozlišujeme velikost zákazníka - stejně pracná je pro nás výroba jedné samolepky nebo série desítek či stovek kusů.

Veškeré zakázky se snažíme expedovat do 7 pracovních dnů ode dne objednávky, resp. ode dne připsání zálohy na náš účet. Může však nastat situace, kdy je složitější pracnost, máme plné kapacity nebo kdy se jedná o tak velkou sérii, že ji nelze za udanou časovou jednotku expedovat - zákazníka o této skutečnosti vždy dopředu a včas uvědomíme. Zboží zasíláme na dobírku Českou poštou.

V podstatě ano. Plastické samolepky vyrábíme téměř výhradně na zakázku z dodaných nebo námi zpracovaných podkladů.

Galerie speciálních samolepek

Nechte se inspirovat galerií zakázkových prací plastických 3D samolepek na míru

Poptávka na speciální 3D samolepky

Využijte zcela nezávazný zakázkový formulář určený k výrobě plastických 3D samolepek

Poptávka je zcela nezávazná, jejím odesláním se nezavazujete k její realizaci. Vyhrazujeme si právo předem odmítnout nebo změnit výrobu poptávaných samolepek z důvodu technické náročnosti výroby, špatně zvolených nebo příliš malých rozměrů, špatně zvoleného materiálu a dalších možných příčin.