Dodržujte následující postup!

Správná příprava dat předejde možným komplikacím při výrobě. Abyste se naučili správně připravovat grafiku, resp. ořez grafiky, přečtěte si následující návod a dodržujte veškeré zásady, které jsou v něm popsány. Výsledkem pak budou kvalitně provedené 3D samolepky s výrazným plastickým efektem.

Správný tvar zvýrazní 3D efekt

Ačkoliv lze naší technologií vyrobit téměř jakýkoliv tvar, má i ona svá omezení a své limity. V grafice, tedy lépe řečeno ořezu, musíte zapomenout na ostré rohy, ostré úhly, tenké čáry a příliš detailní tvary. Aby byl výsledek při výrobě 3D samolepek stoprocentní, je nutné dodržovat přesné zásady při již přípravě dat a některých věcí se vyvarovat. Věřte nebo ne, správně zvolený tvar zvýrazní 3D efekt.

Zakulaťte všechny rohy

Vzhledem k použité technologii výroby 3D samolepek nelze akceptovat v grafice nebo jejím ořezu žádné ostré rohy. Všechny ostré rohy v grafice, resp. v ořezu grafiky zakulaťte, stejně tak nepravidelné ostrosti u ořezových linek raději zvlňte tak, aby se ve vyřezaném stavu na samolepce nenacházel žádný ostrý roh nebo přechod.

Ukázka zakulacených rohů

Ostré úhly vyměňte za oblouk

U ostrých úhlů a různých špiček v grafice nebo ořezu se smiřte s tím, že z nich musíte udělat oblouček. Obecně platí, že čím je zaoblení větší, tím hezčí ve výsledku je 3D efekt. Mějte na paměti, že v místech svírajících velmi ostrý úhel nelze aplikaci 3D povrchu vůbec použít.

Ukázka zakulacených ostrých úhlů

Tenké linky raději vynechte

Někdy se stane, že grafika, na které chcete aplikovat 3D povrch je velmi členitá nebo složená z čárové grafiky. Ačkoliv umíme aplikovat 3D povrch i na velmi slabé linky, je to v konečném provedení zbytečná práce. Ve srovnání s ostatními prvky členité grafiky nelze na slabých linkách dodržet stejnou výšku 3D povrchu – členitá grafika pak ve 3D provedení nepůsobí jako celek příliš hezky. Proto doporučujeme slabé linky natisknout na podkladový materiál a ten až pak oříznout do přiměřeného tvaru, na kterém bude 3D efekt více patrný (viz. příklad – čárová grafika se ořízne do tvaru kruhu, na který se pak následně aplikuje 3D povrch).

Ukázka čárové grafiky

Doporučené grafické formáty

Budete-li nám posílat svá data, tedy graficky zpracované samolepky, ze kterých budeme tisknout archy a následně na ně aplikovat 3D vrstvu, musíte dodržet následující pravidla:

  • zaslaná grafika musí být v jedné produkci (na arch si samolepky vyřadíme sami)
  • zaslaný soubor musí být editovatelný pro případ dalších úprav
  • soubor musí obsahovat grafiku a zvýrazněnou ořezovou linku
  • data smí obsahovat podkladovou bitmapu a vektorovou ořezovou linku
  • data musí být v jednom z následujících formátů: AI, CDR, EPS nebo PDF
  • písma musí být převedená na křivky
  • veškeré barvy ve CMYKu

Vyhrazujeme si právo veškerá zaslaná data schvalovat. V případě, že zaslaná data nebudou v pořádku připravena, můžeme jejich přijetí odmítnout nebo je na základě dohody se zákazníkem sami upravit (především se jedná o tvary ořezových linek).


Zadat poptávku

Nevíte jak připravit data k výrobě 3D samolepek!

Návod na přípravu dat

Nejčastější dotazy:

Zákazníky nijak neomezujeme a v podstatě, když si to zákazník přeje a je ochoten to zaplatit, jsme schopni vyrobit i jeden kus 3D samolepky. Limitujícím faktorem je opravdu jenom cena - s menším počtem kusů stoupá jednotková cena 3D samolepek. Na veškeré poptávky vytváříme samostatné kalkulace, realizaci provádíme po schválení kalkulace a zaslání objednávky.

Základem každé 3D samolepky, tzv. logoprintu, je samolepící fólie o specifické životnosti lepidla. Zatímco pro interiérové aplikace se používají fólie o životnosti 3-5 let, pro exteriér je vhodné použít fólie s delší životností lepidla. Ačkoliv je běžným základem bílá PVC fólie, lze pro efekt používat chromové, karbonové nebo metalické materiály - zákazníkům se snažíme vždy vyjít vstříc. Papírová samolepka se jako podklad nikdy nevyužívá.

Samozřejmě. Ve většině případů se podkladová fólie potiskuje digitální technologií s vysokým rozlišení a UV stabilitou barev, avšak lze využít i jinou tiskovou techniku. Vše je závislé na počtu kusů, na délce životnosti etikety a tím tedy i na zvoleném materiálu.

Samozřejmě ano, rádi zpracujeme i vámi dodané samolepky. Nesmíte však zapomenout, že vše je důležité domluvit dopředu, a že dodané samolepky musejí mít přesné náležitosti a musí být na stejných arších. Pakliže si budete podklady tisknout sami, rádi se s vámi na přípravě domluvíme. Kontaktujte nás!

Samolepka je sice ohebná, avšak neměla by být umístěna na příliš tvarovaném povrchu a neměla by být dlouhodobě mechanicky namáhána. V případě nedodržení správné aplikace hrozí díky neustálému pnutí vrchního materiálu odlepení samolepky od podkladu, v horším případě může dojít i k prasknutí 3D povrchu a tím tedy i nevratnému poškození. Obecně také platí, že čím je samolepka starší, tím tvrdší je 3D povrch a samolepka je hůře tvarovatelná.

Dodáváme jak firemním tak koncovým zákazníkům - vlastně to příliš nerozlišujeme. Stejně tak nerozlišujeme velikost zákazníka - stejně pracná je pro nás výroba jedné samolepky nebo série desítek či stovek kusů.

Veškeré zakázky se snažíme expedovat do 7 pracovních dnů ode dne objednávky, resp. ode dne připsání zálohy na náš účet. Může však nastat situace, kdy je složitější pracnost, máme plné kapacity nebo kdy se jedná o tak velkou sérii, že ji nelze za udanou časovou jednotku expedovat - zákazníka o této skutečnosti vždy dopředu a včas uvědomíme. Zboží zasíláme na dobírku Českou poštou.

V podstatě ano. Plastické samolepky vyrábíme téměř výhradně na zakázku z dodaných nebo námi zpracovaných podkladů.