Samolepicí etikety

Samolepící etikety [OBR]

 

Sériová výroba samolepících etiket, tvz. logoprintů, je jednou ze základních možností realizace 3D samolepek. Logoprinty atraktivním vzhledem pomáhají zviditelnění obsahu samolepky – firemního loga, značky výrobku nebo grafického obsahu – a hodí se k označování výrobků, strojů a přístrojů, výpočetní techniky, automobilů apod. Ačkoliv má technologie výroby 3D etiket jisté hranice možností, nejste limitováni ani tvarem, ani materiálem, ani barevností. V podstatě lze zrealizovat cokoliv a díky UV stálosti barev i s dlouhou živostností.

 

3D etikety jsou při větších počtech vyráběny v arších velikosti cca A4 (210 x 297 mm – na následujícím obrázku vidíte úpravu tiskového archu), v menších počtech nebo u velkých etiket jsou vyráběny i kusově. Díky 3D technologii lze vyrobit téměř jakýkoliv tvar (viz. PŘÍPRAVA DAT).

 

Ukázka přípravy archu samolepek [OBR]

Připravované archy samolepek musí mít tyto minimální rozpaly.

Samolepící plastické 3D etikety lze lepit ideálně na veškeré rovné nebo mírně zahnuté hladké a nesavé povrchy. U strukturovaných nebo porézních materiálů je nutné použít kvalitnější podkladové fólie s vysokou lepivostí, avšak ani tak není zaručena stroprocentní přilnavost etikety k takovému povrchu. Dbejte, prosím, na to, abyste měli přesné informace o polepovaném povrchu a nedocházelo tak ke zbytečným komplikacím při lepení.

Poptávka – plastické etikety:

*Jméno a příjmení (vyžadováno)

*E-mail (vyžadováno)

*Telefon (vyžadováno)

*Rozměr [šířka x výška]:
*Počet kusů:
*Tvar:

Bližší popis (materiál, barevnost, životnost):

Kontrolní otázka: 3+3=?

 

Poptávka je zcela nezávazná, jejím odesláním se nezavazujete k její realizaci. Vyhrazujeme si právo předem odmítnout nebo změnit výrobu poptávaných samolepek z důvodu technické náročnosti výroby, špatně zvolených nebo příliš malých rozměrů, špatně zvoleného materiálu a dalších možných příčin.

 • Vyhledávání

 • Nejčastější dotazy

  Jaký nejmenší počet vyrábíte?

  Jaký nejmenší počet vyrábíte?

  Zákazníky nijak neomezujeme a v podstatě, když si to zákazník přeje a je ochoten to zaplatit, jsme schopni vyrobit i jeden kus 3D samolepky. Limitujícím faktorem je opravdu jenom cena - s menším počtem kusů stoupá jednotková cena 3D samolepek. Na veškeré poptávky vytváříme samostatné kalkulace, realizaci provádíme po schválení kalkulace a zaslání objednávky.

  Jaký materiál používáte?

  Jaký materiál používáte?

  Základem každé 3D samolepky, tzv. logoprintu, je samolepící fólie o specifické životnosti lepidla. Zatímco pro interiérové aplikace se používají fólie o životnosti 3-5 let, pro exteriér je vhodné použít fólie s delší životností lepidla. Ačkoliv je běžným základem bílá PVC fólie, lze pro efekt používat chromové, karbonové nebo metalické materiály - zákazníkům se snažíme vždy vyjít vstříc. Papírová samolepka se jako podklad nikdy nevyužívá.

  Lze materiály potisknout?

  Lze materiály potisknout?

  Samozřejmě. Ve většině případů se podkladová fólie potiskuje digitální technologií s vysokým rozlišení a UV stabilitou barev, avšak lze využít i jinou tiskovou techniku. Vše je závislé na počtu kusů, na délce životnosti etikety a tím tedy i na zvoleném materiálu.

  Mohu dodat své samolepky?

  Mohu dodat své samolepky?

  Samozřejmě ano, rádi zpracujeme i vámi dodané samolepky. Nesmíte však zapomenout, že vše je důležité domluvit dopředu, a že dodané samolepky musejí mít přesné náležitosti a musí být na stejných arších. Pakliže si budete podklady tisknout sami, rádi se s vámi na přípravě domluvíme. Kontaktujte nás!

  Jsou samolepky ohebné?

  Jsou samolepky ohebné?

  Samolepka je sice ohebná, avšak neměla by být umístěna na příliš tvarovaném povrchu a neměla by být dlouhodobě mechanicky namáhána. V případě nedodržení správné aplikace hrozí díky neustálému pnutí vrchního materiálu odlepení samolepky od podkladu, v horším případě může dojít i k prasknutí 3D povrchu a tím tedy i nevratnému poškození. Obecně také platí, že čím je samolepka starší, tím tvrdší je 3D povrch a samolepka je hůře tvarovatelná.

  Jakým zákazníkům dodáváte?

  Jakým zákazníkům dodáváte?

  Dodáváme jak firemním tak koncovým zákazníkům - vlastně to příliš nerozlišujeme. Stejně tak nerozlišujeme velikost zákazníka - stejně pracná je pro nás výroba jedné samolepky nebo série desítek či stovek kusů.

  Jak zboží expedujete?

  Jak zboží expedujete?

  Veškeré zakázky se snažíme expedovat do 7 pracovních dnů ode dne objednávky, resp. ode dne připsání zálohy na náš účet. Může však nastat situace, kdy je složitejší pracnost, máme plné kapacity nebo kdy se jedná o tak velkou sérii, že ji nelze za udanou časovou jednotku expedovat - zakázníka o této skutečnosti vždy dopředu a včas uvědomíme. Zboží zasíláme na dobírku Českou poštou.

  Vyrábíte jen na zakázku?

  Vyrábíte jen na zakázku?

  V podstatě ano. Plastické samolepky vyrábíme téměř výhradně na zakázku z dodaných nebo námi zpracovaných podkladů.