Dodržujte následující postup!

Správná příprava dat předejde možným komplikacím při výrobě. Abyste se naučili správně připravovat grafiku, resp. ořez grafiky, přečtěte si následující návod a dodržujte veškeré zásady, které jsou v něm popsány. Výsledkem pak budou kvalitně provedené 3D samolepky s výrazným plastickým efektem.

Správný tvar zvýrazní 3D efekt

Ačkoliv lze naší technologií vyrobit téměř jakýkoliv tvar, má i ona svá omezení a své limity. V grafice, tedy lépe řečeno ořezu, musíte zapomenout na ostré rohy, ostré úhly, tenké čáry a příliš detailní tvary. Aby byl výsledek při výrobě 3D samolepek stoprocentní, je nutné dodržovat přesné zásady při již přípravě dat a některých věcí se vyvarovat. Věřte nebo ne, správně zvolený tvar zvýrazní 3D efekt a něteré

Zakulaťte všechny rohy

Vzhledem k použité technologii výroby 3D samolepek nelze akceptovat v grafice nebo jejím ořezu žádné ostré rohy. Všechny ostré rohy v grafice, resp. v ořezu grafiky zakulaťte, stejně tak nepravidelné ostrosti u ořezových linek raději zvlňte tak, aby se ve vyřezaném stavu na samolepce nenacházel žádný ostrý roh nebo přechod.

Zakulacené rohy [OBR]

Ostré úhly vyměňte za oblouk

U ostrých úhlů a ruzných špiček v grafice nebo ořezu se smiřte s tím, že z nich musíte udělat oblouček. Obcně platí, že čím je zaoblení větší, tím hezčí ve výsledku je 3D efekt. Mějte na paměti, že v místech svírajících velmi ostrý úhel nelze aplikaci 3D povrchu vůbec použít.

Ostré úhly [OBR]

Tenké linky raději vynechte

Někdy se stane, že grafika, na které chcete aplikovat 3D povrch je velmi členitá nebo složená z čárové grafiky. Ačkoliv umíme aplikovat 3D povrch i na velmi slabé linky, je to v konečném provedení zbytečná práce. Ve srovnávní s ostatními prvky členité grafiky nelze na slabých linkách dodržet stejnou výšku 3D povrchu – členitá grafika pak ve 3D provedení nepůsobí jako celek příliš hezky. Proto doporučujeme slabé linky natisknout na podkladový materiál a ten až pak oříznout do přiměřeného tvaru, na kterém bude 3D efekt více patrný (viz. příklad – čárová grafika se ořízne do tvaru kruhu, na který se pak následně aplikuje 3D povrch).

Tenké linky [OBR]

Doporučené grafické formáty

Budete-li nám posílat svá data, tedy graficky zpracované samolepky, ze kterých budeme tisknout archy a následně na ně aplikovat 3D vrstvu, musíte dodržet následující pravidla:

 • zaslaná grafika musí být v jedné produkci (na arch si samolepky vyřadíme sami)
 • zaslaný soubor musí být editovatelný pro případ dalších úprav
 • soubor musí obsahovat grafiku a zvýrazněnou ořezovou linku
 • data smí obsahovat podkladovou bitmapu a vektorovou ořezovou linku
 • data musí být v jednom z následujících formátů: AI, CDR, EPS nebo PDF
 • písma musí být převedená na křivky
 • veškeré barvy ve CMYKu

Vyhrazujeme si právo veškerá zaslaná data schvalovat. V případě, že zaslaná data nebudou v pořádku připravena, můžeme jejich přijetí odmítnout nebo je na základě dohody se zákazníkem sami upravit (především se jedná o tvary ořezových linek).

 • Vyhledávání

 • Nejčastější dotazy

  Jaký nejmenší počet vyrábíte?

  Jaký nejmenší počet vyrábíte?

  Zákazníky nijak neomezujeme a v podstatě, když si to zákazník přeje a je ochoten to zaplatit, jsme schopni vyrobit i jeden kus 3D samolepky. Limitujícím faktorem je opravdu jenom cena - s menším počtem kusů stoupá jednotková cena 3D samolepek. Na veškeré poptávky vytváříme samostatné kalkulace, realizaci provádíme po schválení kalkulace a zaslání objednávky.

  Jaký materiál používáte?

  Jaký materiál používáte?

  Základem každé 3D samolepky, tzv. logoprintu, je samolepící fólie o specifické životnosti lepidla. Zatímco pro interiérové aplikace se používají fólie o životnosti 3-5 let, pro exteriér je vhodné použít fólie s delší životností lepidla. Ačkoliv je běžným základem bílá PVC fólie, lze pro efekt používat chromové, karbonové nebo metalické materiály - zákazníkům se snažíme vždy vyjít vstříc. Papírová samolepka se jako podklad nikdy nevyužívá.

  Lze materiály potisknout?

  Lze materiály potisknout?

  Samozřejmě. Ve většině případů se podkladová fólie potiskuje digitální technologií s vysokým rozlišení a UV stabilitou barev, avšak lze využít i jinou tiskovou techniku. Vše je závislé na počtu kusů, na délce životnosti etikety a tím tedy i na zvoleném materiálu.

  Mohu dodat své samolepky?

  Mohu dodat své samolepky?

  Samozřejmě ano, rádi zpracujeme i vámi dodané samolepky. Nesmíte však zapomenout, že vše je důležité domluvit dopředu, a že dodané samolepky musejí mít přesné náležitosti a musí být na stejných arších. Pakliže si budete podklady tisknout sami, rádi se s vámi na přípravě domluvíme. Kontaktujte nás!

  Jsou samolepky ohebné?

  Jsou samolepky ohebné?

  Samolepka je sice ohebná, avšak neměla by být umístěna na příliš tvarovaném povrchu a neměla by být dlouhodobě mechanicky namáhána. V případě nedodržení správné aplikace hrozí díky neustálému pnutí vrchního materiálu odlepení samolepky od podkladu, v horším případě může dojít i k prasknutí 3D povrchu a tím tedy i nevratnému poškození. Obecně také platí, že čím je samolepka starší, tím tvrdší je 3D povrch a samolepka je hůře tvarovatelná.

  Jakým zákazníkům dodáváte?

  Jakým zákazníkům dodáváte?

  Dodáváme jak firemním tak koncovým zákazníkům - vlastně to příliš nerozlišujeme. Stejně tak nerozlišujeme velikost zákazníka - stejně pracná je pro nás výroba jedné samolepky nebo série desítek či stovek kusů.

  Jak zboží expedujete?

  Jak zboží expedujete?

  Veškeré zakázky se snažíme expedovat do 7 pracovních dnů ode dne objednávky, resp. ode dne připsání zálohy na náš účet. Může však nastat situace, kdy je složitejší pracnost, máme plné kapacity nebo kdy se jedná o tak velkou sérii, že ji nelze za udanou časovou jednotku expedovat - zakázníka o této skutečnosti vždy dopředu a včas uvědomíme. Zboží zasíláme na dobírku Českou poštou.

  Vyrábíte jen na zakázku?

  Vyrábíte jen na zakázku?

  V podstatě ano. Plastické samolepky vyrábíme téměř výhradně na zakázku z dodaných nebo námi zpracovaných podkladů.